- Bet, kodėl vis dėl to mediniai karkasiniai namai? Žinome, kad daugelis Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje statosi karkasinius namus, tačiau Lietuvoje yra pripratę prie plytų mūro.

Karkasiniai namai dominuoja Japonijoje, plačiai naudojami JAV ir Vakarų Europos šalyse. Kame jų populiarumo priežastis? Technologija buvo sukurta specialiai pramoninei statybai ir leidžia greitai sukurti šiltą ir patogų būstą nuolatiniam gyvenimui už prieinamą kainą. Tai statant ir eksploatuojant optimizuotų išlaidų produktas. Vakariečiams namas, pigiau kainuojantis, nereikalaujantis brangios priežiūros ir didelių išlaidų šildymui, turi daug privalumų.

Mes manome, kad tai dar nesusiformavęs tokio tipo namų įprotis Lietuvoje. Daugelis tiesiog nežino kas tai yra karkasiniai namai. Kai nėra plačios naudojimosi praktikos, pirmoje vietoje atsistoja stereotipai ir gandai. Pavyzdžiui, karkasinis namas daugeliui susijęs su pigių sodo namelių statybą "šešiuose aruose". Griežtai kalbant, skydiniai namai - tai taip pat karkasinių namų statybos rūšis. Bet mes kalbame apie aukštos kokybės namus nuolatiniam ir labai patogiam gyvenimui. Šių namų kaina yra labai panaši į bet kurią kitą statybos technologiją, ar tai būtų plytų, akytojo betono, medienos arba rąstų. Pas mus Lietuvoje dauguma privačių namų statoma iš plytų ir betono. Tau tarpu "pažangiuose" šalyse, daugiau nei 80% naujų namų - mediniai. Kiekvienas, kuris gyveno mediniame ir mūriniuose namuose ir gali palyginti, gerai supranta, kodėl - mediniame name jaučiasi visai kitaip. Bet to tam, kad sušildyti mūrinį namą, reikia daug daugiau laiko. Taigi, išlaidos yra didesnės. Tradiciniai rastiniai namai iš medžio masyvo - kažkas neabejotinai gero, bet jie yra brangesni nei karkasiniai, o laiko jų statybai kartu su pamatais ir medienos nusistovėjimu reikia gerokai daugiau, beje jų sienos nepakankamai šiltos mūsų šaltame klimate. Iš esmės, papildomas tokių sienų apšiltinimas susideda iš tokio pačio karkaso kaip ir karkasinio namo statyba, todėl manome, kad neverta daryti papildomo darbo. "Ekologiškumo" parametrai namo pastatyto iš izoliuoto medienos masyvo ir karkasinio namo, pagaminto iš aukštos kokybės medžiagų, yra tas pats.

Bet vėl gi reikia naudojimosi patirties ir įpročio. Tie, kurie gyveno karkasiniame name kitose šalyse, pavyzdžiui, Švedijoje, jokių klausimų neužduoda, pasirenka projektą ir pasirašo sutartį. Kitais atvejais reikia užsiimti "švietimu", nors karkasinių namų populiarumas, žinoma, auga.